İsim Soyisim

İsim Soyisim

.......... Uzmanı

Sed molestie nunc eu nibh congue, non dapibus mauris ullamcorper. Donec pellentesque sapien a enim hendrerit, vitae ullamcorper neque accumsan. Sed tincidunt id metus vel feugiat. Maecenas consectetur est eget ultrices commodo. Suspendisse vel libero dolor.

Sed molestie nunc eu nibh congue, non dapibus mauris ullamcorper.

Morbi fringilla tincidunt lacinia. Nulla placerat finibus tristique. Proin pretium nisl eu dolor porta, a pretium purus bibendum.

BLOG

Ortodontist Özlem Aylıkcı

Ortodontist Özlem Aylıkcı

Ortodontist Özlem Aylıkcı

Ortodontist Özlem Aylıkcı

HİZMETLER

Metal Braketler

(Metal & Seramik)

(Safir & Seramik)

ETKİLİ AĞIZ BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

- Diş Hekimi İsim Soyisim -

Diş hekimlerinin önerisi günde 3 kere dişlerinizi fırçalamanızdır. Gün içinde, diş fırçalayamadığınız zamanlarda en azından suyla ağzınızı çalkalayınız.

Nohut tanesi büyüklüğünde diş macunu kullanınız ve fırçalama süresince ağzınız köpürdükçe tükürüp, fırçalamaya devam ediniz.

Diş fırçası, fırçalamaya başlamadan önce ıslatılmamalıdır. Çünkü fırça kılları ıslatılınca, sertliğini kaybeder. Macunun köpürmesi için de yeterli sıvı ağızda mevcuttur.

Dişlerinizi yemek yedikten hemen sonra fırçalamayınız, yarım saat kadar bekleyip öyle fırçalayınız.

Yemek yedikten sonra diş için yapılacak en iyi davranış su veya süt içmektir. Yemekten sonra içilen bir bardak su, yemek parçalarını ağızdan uzaklaştırır ve  ağızdaki asidik ortamı nötrler. Ayrıca süt içmek, çocuklarda, dişte kalsiyum oluşumuna katkıda bulunur

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra en az yarım saat su dahil bir şey yiyip içmeyiniz.

Uyumadan önce dişlerinizi fırçaladıktan sonra dilin üst yüzeyi de yumuşakça dili tahriş etmeden fırçalanmalıdır. Unutmayın ağızdaki bakterilerin büyük kısmı dilinizde, diş etleriniz ve yanaklarınızda yer almaktadır.

Dişlerinizi florürlü bir diş macunu ile özellikle kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan hemen önce fırçalayın.

Ağız bakımına yardımcı olması amacıyla ağız suları şeklinde satılan gargaralardan yararlanabilirsiniz.

VİDEO GALERİ

Ortodonti ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
WHATSAPP